İstanbul Fikir ve Toplum Araştırmaları Merkezi; insanı, fikirleri ve bunlardan oluşan toplumu incelemek ve sosyal alanda içerisinde çalışmalar yürütmek amacıyla  2019 yılında kurulmuştur. İFTAM; İnsan, Sivil Toplum, Medya ve Uluslararası İlişkiler alanları başta olmak üzere sosyal bilimler üzerine faaliyet gösteren Sosyal Araştırmalar birimi ve sosyal bilimler ve İslami ilimler üzerine 4 yıllık eğitim programı olan Akademi biriminden oluşmaktadır.

  İFTAM Sosyal Araştırmalar

  İFTAM Sosyal Araştırmalar Birimi İnsan, Sivil Toplum, Medya ve Uluslararası İlişkiler şeklinde dört ayrı birimden oluşur.

  • İnsan alt başlığında yapılacak psikoloji kökenli çalışmaların ilham kaynağı “ferdiyet sırrı” olacak.
  • Sivil Toplum alt başlığında yapılacak çalışmaların ilham kaynağı gönüllülük ve hayri kaynakların verimli kullanımı olacak.
  • Medya alt başlığında yapılacak iletişim kökenli çalışmaların ilham kaynağı “çağa ve insana uygun tebliğ dili” olacak.
  • Uluslararası İlişkiler alt başlığında yürütülecek çalışmaların ilham kaynağını gönül coğrafyamız oluşturacak.

  İFTAM Akademi

  İstanbul Fikir ve Toplum Araştırmalar Merkezi’nin üniversite (lisans düzeyi) öğrencilerine yönelik, sosyal bilimler ve temel İslâmî ilimler alanlarında verdiği 4 yıllık eğitim programıdır.

  Güçlü akademik kuruluyla, uzman ve alanında yetkin hocalarla, sosyal bilimlere meraklı, araştırmayı ve öğrenmeyi seven öğrencilere hizmet etmeyi kendine şiar edinmiş İFTAM beşeri ve sosyal ilim alanlarında çalışmalar yapacak uzman kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

  İFTAM Akademi Nedir?

  Paylaş.